Kredyty mieszkaniowe

Decyzja podjęta!

Padł wybór na mieszkanie najlepiej dostosowane do naszych potrzeb. Teraz mamy czas na zaplanowanie rozkładu ścianek oraz zmian w zakresie instalacji. Wszelkie modyfikacje muszą być dokładnie przemyślane i przede wszystkim praktyczne! Cel – własny, estetycznie urządzony kąt – jest w zasięgu ręki.

Kalkulator kredytowy
ZAMKNIJ

Kalkulator
kredytowy

Kwota kredytu:
-+
Oprocentowanie:
- %+
Okres spłaty:
- lat+
Oblicz raty kredytu
suma spłat:
-

Nie każdy może pozwolić sobie na zakup mieszkania za gotówkę, jednak jej brak nie musi przekreślać Twoich planów!

Dla osób, których status finansowy uniemożliwia nabycie „od ręki”, banki przygotowały szeroką gamę kredytów hipotecznych. By łatwiej i sprawniej przebrnąć przez proces kredytowania, zapraszamy do kontaktu z naszym Działem Kredytowym.

Czym jest kredyt mieszkaniowy?

Kredyt mieszkaniowy to po prostu kredyt hipoteczny, zaciągany celem dokonania zakupu nieruchomości – mieszkania, domu, działki, tudzież na sfinansowanie budowy.

Zabezpieczenie takiego kredytu stanowi najczęściej nowonabyta nieruchomość, bądź inna nieruchomość będąca w posiadaniu kredytobiorcy. Bank udzielający kredytu, jako wierzyciel hipoteczny, zostaje ujawniony w Dziale IV księgi wieczystej prowadzonej dla przedmiotowej nieruchomości. Nie należy mylić pojęć – w/w wpis nie czyni banku właścicielem nieruchomości. Właścicielem nieruchomości jest kredytobiorca – ujawniony w Dziale II.

Po całkowitej spłacie kredytu, Bank wyda dokument zawierający zgodę na wykreślenie hipoteki z Działu IV księgi wieczystej.

Kto może dostać kredyt mieszkaniowy?

O kredyt mieszkaniowy może starać się każda osoba, która w momencie składania wniosku o kredyt ma ukończony 18 rok życia i równocześnie nie przekroczy 70 roku życia w momencie spłaty swojego zobowiązania wobec banku.

Ponadto istotnym jest, aby posiadać w momencie składania wniosku o kredyt:

  • numer ewidencyjny PESEL;
  • stałe miejsce zamieszkania;
  • pełną zdolność do czynności prawnych;
  • stałe źródło dochodów.

Kredyt mieszkaniowy -
krok po kroku.

Krok

Cały proces uzyskania kredytu rozpoczyna się od rozmowy Klienta z doradcą bankowym lub pośrednikiem kredytowym. W tym momencie omawiane są warunki kredytu, niezbędne dokumenty do rozpoczęcia procedury kredytowania.

Krok

Następnie należy doręczyć do banku bądź pośrednika kredytowego wszystkie wymagane dokumenty:

  • dokumenty tożsamości (dowód osobisty, paszport);
  • dokumenty związane z zatrudnieniem lub prowadzoną działalnością gospodarczą, które umożliwiają bankom weryfikację zdolności kredytowej;
  • dokumenty dotyczące nieruchomości, która stanowić będzie zabezpieczenie kredytu;
  • wypełniony wniosek kredytowy danego banku, w którym staramy się o kredyt.

Krok

Sprawdzenie zdolności kredytowej Klienta na podstawie dostarczonych dokumentów;

Krok

Po uzyskaniu „zielonego światła”, czyli pozytywnej decyzji kredytowej, czas na kolejny etap – zawarcie w Kancelarii Notarialnej umowy deweloperskiej, której przedłożenie jest ostatnim wymogiem do podpisania z Bankiem umowy kredytowej. Na jej podstawie następuje uruchomienie kredytu w transzach lub w całości (forma wypłaty uwarunkowana jest etapem realizacji inwestycji).

Problem z wyborem odpowiedniego banku?

Nasza firma oferuje Wam nie tylko wybór inwestycji oraz mieszkania z naszej oferty nieruchomości.
W razie jakichkolwiek problemów, pytań i wątpliwości zachęcamy do kontaktu z naszym Działem Kredytowym pod numerem telefonu 691 675 806.

Nie musicie na własną rękę szukać odpowiedniego kredytu – pomożemy Wam w wyborze najlepszej oferty.

Kontakt z nami


Umów się na spotkanie

Spotkaj się z nami i znajdź idealne mieszkanie.

szczegóły